(0) Adet
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
TÜM KATEGORİLER
  Close
  Filters
  Tercihler
  Arama

  Saç dökülmesinde PRP tedavisi

  PRP nedir, nasıl elde edilir?

  PRP, tıp dilinde trombosit denen pıhtı hücrelerinin zengin biçimde bulunduğu plazmadır. Normal şartlarda kanda ortalama milimetreküpte 150.000–450.000 arasında trombosit bulunur. PRP ‘de hedef milimetreküpteki trombosit sayısını kontrollü olarak arttırarak trombositlerin iyileştirme ve doku yenileme gücünden maksimum yararlanmaktır. Hastadan alınan az miktarda kan içinde özel bir jel bulunan küçük tüplere konulur ve santrifüj işlemi uygular. Bu işlemin sonunda tüplerdeki kan bileşenlerine ayrılır. Bu ayrıştırma sonrasında mililitrede 1 ila 1,5 milyon kadar trombosit (pıhtı hücresi)yoğunluğuna sahip plazma elde edilir.

  Saç PRP tedavisi nasıl uygulanır?

  Hastadan alınan kanla hazırlanan trombositten zengin serum saç dökülmesinin yoğun olduğu bölgede cilt altına ve cilt içine verilir.

  PRP Saç Tedavisi Faydaları:

  PRP yönteminde saç köklerini onarmak için kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski bulunmamaktadır. Saç köklerinizin tekrar canlanmasını sağlayarak bu sayede zayıf düşen ya da seyrelen saçlarınız gerekli hücre yenilenmesi desteği alarak daha güçlü hale gelir. Bunun yanı sıra herhangi bir alerjik durumda da söz konusu saç prp olmamaktadır. Uygulama ardından saç köklerindeki canlanma oldukça kısa sürelerde oluşmaktadır.  Uygulama sonrasında saç dokusu gelişmeye başlar, incelmiş ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Bu sayede de saçlar tekrardan sağlıklı günlerine geri döner.

  PRP Saç Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

  PRP tedavisinin bilinen ve gözlemlenen herhangi bir yan etkisi yoktur. Kişinin kendi kanından alınan içerikle yapıldığından zararlı değildir. Ancak mikro iğnelerle uygulama gerçekleştirildiğinden, uygulama esnasında herhangi bir acı hissedilmese de, uygulama bittikten sonra yarım gün kadar baş ağrısı yaşanabilir. Ayrıca uygulamadan sonra kısa bir süre saç dökülmesi de görülebilir. Bunun için panik yapmaya gerek yoktur. Bu uygulamanın doğal bir sonucudur. Bir süre sonra bu dökülme ortadan kalkacaktır. PRP saç tedavisi uygulamasından birkaç hafta sonra saçlarda gürleşme ve parlaklık görülmeye başlar. Saç kalitesi artar ve dökülmeler azalır. Ancak PRP saç tedavisi kanser tedavisi gören, bebek emziren, cildinde enfeksiyon olan ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişilere uygulanmamalıdır.

  İyi Bir PRP Nasıl Olmalıdır?

  PRP her ne kadar kişinin kendi kanı ile hazırlanıyor olsa da, uygulama esnasında kullanılan tüpler, trombositlerin aktif hale gelebilmesini sağlamak için özel olarak hazırlanmaktadır. İyi bir PRP’nin en temel koşulu bu tüplerdir.

  PRP’nin işe yarayabilmesi için bu kitlerin kaliteli ve doğru olması gerekmektedir Bunu anlayabilmek için PRP Kitlerinin kutusunda bulunan barkod numarası ile internet üzerindeki Sağlık Bakanlığı sitesinden aldığı onayların kontrolünü yapabilirsiniz.

  Ucuz olması sebebiyle, merdiven altı ürünlere kaçılması, PRP uygulamasının işe yaramaması önündeki en önemli sorundur ve bu gibi durumlarla sağlığınızı da riske atmış olacağınızı unutmamalısınız.

   

  Detaylı bilgi ve hizmetlerimiz için burayı tıklayabilirsiniz..

  “Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.” 

  Yorumunu bırak