(0) Adet
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
TÜM KATEGORİLER
  Close
  Filters
  Tercihler
  Arama
  RSS

  '2019' 'Eylül' blog yayınları

  0 Nezleyi, gribi önleyen 10 tavsiye!

  Eğer halsizlik, kırıklık, kas ve eklem ağrıları gibi şikâyetler, yoğun hapşırma, burun tıkanıklığı, boğazda, burunda, gözde sulanma gibi belirtilerle birlikteyse aklınıza öncelikle “nezle” yani “soğuk algınlığı” gelsin. Eğer o sorunlara yüksek ateş -özellikle titremelerle yükselen ateş atakları- şiddetli baş ağrısı, ağır bir bitkinlik ve tükenmişlik hali -paçavraya dönme durumu-, öksürük, hatta göğüs ağrısı gibi yakınmalar eklenmişse problemin soğuk algınlığı (nezle) değil de, bir influenza enfe...

  0 Manuel Terapi Mucizesi!

  Manuel (el ile) tedaviler lenf ve dolanım sistemi, yumuşak dokular, eklem ve kemikleri içeren, vücuttaki yapı ve sistemlere yoğunlaşan birçok tekniğini kapsar. Özellikle kas ve iskelet sistemine ait yaralanmaların ve fonksiyonel(hareket) bozuklukların tedavisinde kullanıldığı gibi eklemdeki ağrılı durumlarda da etkili olabilmektedir. Kısacası bu tedavi yönteminde ağrılı bölgedeki kasları yumuşatıp söz konusu bölgeye basınç uygulayarak ağrının azalması sağlanıyor.

  Manuel terapi sadece görülen pr...

  0 Kalp Krizi Belirtileri Hayat Kurtarıyor! Kalp Krizi Nasıl Anlaşılır? Belirtileri Nelerdir?

  Kalp krizi ülkemizdeki ölüm nedenlerinin yüzde 42’sini oluşturmaktadır. Uzmanlar, günümüzde kalp krizi geçirme yaşının neredeyse 10 yıl daha erken olduğunu söylüyor. Hafif ve orta şiddetli mide ağrıları ise kalp krizinin habercisi olabilir. Peki, kalp krizinin belirtileri nelerdir?

  Kalp Krizi Belirtileri

  Göğüsteki yeri tam tarif edilemeyen nokta şeklindeki şiddetli ağrı kalp krizi belirtileri arasında en yaygın olanıdır.
  Çeneye ve sol kola doğru yayılan ağrı
  Ağrının hareket ettikçe artması
  ...
  0 Uykuda Solunum Durması veya Horlama !

  Uyku Apnesi Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

  Uykuda solunum durması veya horlama olarak bilinen uyku apnesi, günümüzde pek çok insanda görülen bir hastalıktır. İnsanların son zamanlarda aradığı uyku apnesinin tedavisini gündemimize aldık. Sağlıklı bir yaşam için uykunun çok önemli olduğu bilinmektedir.

  Uyku Apnesi Nedir?

  Geçici olarak solunumun durmasına apne adı verilir. Uyku sırasında solunum duraklaması nedeniyle uyku düzeninin bozulması neden olan hastalık uyku apnesi olarak adlandırılır. D...