(0) Adet
Alışveriş sepetinizde hiç ürün yok.
TÜM KATEGORİLER
  Close
  Filters
  Tercihler
  Arama
  RSS

  Blog

  0 Koenzyme Q10 Üreme ve Doğurganlıkta Nasıl Faydalı olur?
  Koenzim Q10 Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?
  CoQ10 olarak da bilinen Koenzim Q10, hücrelerde enerji üretmeye yardımcı olan ve hücrelerin mitokondrilerinde saklanan bir bileşiktir. Mitokondri, vücutta enerji üretmekten sorumludur. Ayrıca hücreleri oksidatif hasardan ve hastalığa neden olan bakterilerden veya virüslerden korur. Vücut doğal olarak CoQ10 üretir, ancak vücuttaki üretimi yaşla birlikte azalma eğilimi gösterir. Bunun yanında dışarıdan takviyeler veya gıdalar yoluyla da CoQ10 a...
  0 Soğuk Ortamlarda Çocuklarımıza Neden Şapka Giydirmeliyiz?
  Vücudunuz, sıcaklığının üçte birini kafanızdan kaybedebilir!
  Soğuk kış günleri henüz yüzünü göstermese de şimdiden hazırlıkları yapmakta fayda var. Soğuk havada uzun süre kalmaktan kaçınmak, özellikle çocukları korumak önemli.
  Çocuğunuz bu tür hava koşullarında evi asla şapka olmadan terk etmemeli! Çocuklar, vücut ısısının üçte birini kafalarından kaybedebilir, bu yüzden uygun şekilde giyindiklerinden emin olmalıyız.
  Aşırı soğuk, iki ciddi soruna neden olabilir: Hipotermi ve Donma.
  Hipotermi...
  0 Probiyotikler Ruh Halini Ve Bilişsel İşlevi Arttırmaya Yardımcı Olabilir
  Probiyotikler bağırsak sağlığını iyileştirmekten daha fazlasını yapabilir. Beyin işlevlerinizde probiyotiğe bağlı olarak da artırılabilir.
  Araştırmalar, bağırsak - beyin ekseni adı verilen bir ortaklık olduğunu göstermektedir. Beyin ve bağırsak arasındaki temel bağlantı, vücuttaki en uzun sinir olan vagus siniridir.
  Bağırsak, "ikinci beyin" olarak adlandırılmıştır çünkü beyin ile aynı nörotransmiterlerin çoğunu üretir. Serotonin, dopamin ve gamma-aminobütirik asit, hepsi ruh halini düzenlemede ö...
  0 Hamilelik Belirtileri

   

  Hamilelik belirtileri (bir diğer adı ile gebelik belirtileri) şunlardır. İlişkiden ortalama 6 gün sonra kanda gebelik hormonu yükselmeye başlar,ortalama 60. gün en yüksek düzeyine ulaşır. Gebelik hormonu olan betahcg nin 20 nin üstünde olması pozitif kabul edilir. En güvenilir tanı yöntemi kanda bakmaktır, basit idrar testlerinin de güvenilirliği yüksektir lakin erken dönemde ikinci çizgi silik olduğu için hastalar değerlendirmede zorluk yaşayabilir.

  Gebe olduğumu nasıl anlarım?

  Bulantı -...

  0 Ne zaman mamografi yaptırmalıyız?

   

  Mamografi taramasına ne zaman başlayacağınızdan emin değilseniz, Mayo Clinic'in önerilerine dikkat verebilirsiniz.
  Mayo Clinic'te doktorlar, kadınlara 40 yaşından başlayıp yıllık olarak devam eden mamografi taraması önermektedir.
  Mayo Clinic, kadınlara ve doktorlarına, mamografinin yararlarını, risklerini ve sınırlamalarını tartışmalarını ve en iyi olana birlikte karar vermelerini önerir.

  Değişen uygulamalara katılım sağlamak!
  Mayo Clinic, 40 yaşında başlayan taramayı destekler çünkü bu yaşl...

  0 Gebelikte Gıda Takviyelerinin Önemi
  Gebelikte alınan besinler, anne ve yenidoğan sağlığı üzerine büyük ve kalıcı bir etki oluşturabilmektedir. Gebelikte oluşan fizyolojik değişiklikler ile birlikte, besinlerin yetersiz veya aşırı alımının kısa ve uzun vadede etki göstererek, fetustaepigenetik modifikasyonlara neden olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle, gebelik ve emzirme döneminde enerji ve besin alımının yeterli olması, fetusun sağlıklı bir yaşama başlaması ve sürdürmesi, yetişkinlik çağındaki hastalıklardan korunması için gerekli...
  0 Ergen Depresyonunun Tanınması

  Ergen depresyonu endişe verici bir oranda artmaktadır. Son araştırmalar, her beş beşten birisinin klinik depresyondan muzdarip olduğunu göstermektedir. Bu hızlı ve uygun tedaviyi gerektiren ciddi bir sorundur. Depresyon, öfori ve depresyon dönemleri arasında değişen bir durum olan bipolar bozukluk (resmen manik depresyon) dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilir.
  Depresyonun gençlerde teşhis edilmesi zor olabilir, çünkü yetişkinler gençlerin karamsar davranmasını bekleyebilir. Ayrıca...

  0 D Vitamini Eksikliğine Bağlı Göbek Yağı!

  Cildimizde güneş ışığı ile temasta üretilen bu vitamin insan vücudunda sayısız rol oynar.

  Geçtiğimiz aylarda Medical News Today , daha çok D vitamini olarak bilinen yağda çözünebilen sekosteroid grubuyla ilgili çok sayıda araştırma yaptı .
  Örneğin, son zamanlarda yapılan çalışmalar D vitamininin kalp yetmezliğine , diyabete ve kansere karşı koruyabileceğini ve D vitamini eksikliğinin saç dökülmesine neden olduğunu tespit etti .
  D Vitamini eksikliği geleneksel olarak kemik sağlığıyla ilişkilendiri...

  0 Akupunkturla Tedavi Edilen Hastalıklar!

  Akupunktur Nedir?
  Hastalıkların tedavisi amacıyla yaklaşık 4000 yılı aşkın süredir Çin ve diğer Uzakdoğu ülkelerinde uygulanan akupunktur, bugün Almanya, Avusturya, Fransa ve Amerika gibi birçok batı ülkesinde de yaygın olarak kullanılıyor. Vücut üzerinde bulunan belirli noktalara iğne batırmak suretiyle uygulanan akupunktur ağrı azaltıcı, iyileştirici ve bağışıklık sisteminde düzenleyici etkisiyle birçok hastalığın tedavisinde uygulanıyor. Metabolizma üzerindeki etkileri nedeniyle kilo kontrolün...

  0 Devrim Niteliğinde OMEGA 3 Klinik Çalışmaları!

  Boston, MA - Harvard TH Chan'ın yeni bir meta-analizine göre , randomize klinik çalışmalarda omega-3 balık yağı takviyesi alan insanlar, plasebo verilenlere kıyasla kalp krizi ve diğer kalp-damar hastalıkları (KVH) riskinin daha düşük olduğunu açıkladı.Halk Sağlığı ve Brigham ve Kadın Hastanesi araştırmacıları, günlük omega-3 takviyesi ile kalp krizi, koroner kalp hastalığından ölüm ve CVD'den ölüm dahi çoğu CVD sonucunun azaltılması riski arasında bir ilişki bulmuş ancak inme için fayda görmemi...